Dzieci z wyobraźnią w świetlicy szkolnej

18 marca 2019

- swietlica -

„Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.”

Albert Einstein

   Pierwszy tydzień marca rozpoczęliśmy tematem „Nasze hobby-mam talent”. Dzieci bardzo chętnie dzieliły się z innymi swoimi zainteresowaniami i pasjami. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto mieć w życiu hobby. Wspólnie ustaliliśmy zalety posiadania pasji: poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania, dają odprężenie i dobre samopoczucie, pozwalają robić coś, co się bardzo lubi. Nasi uczniowie są świadomi wpływu na ich życie „złych hobby”. Utrwaliliśmy wiadomości na temat pożytecznego i bezpiecznego sposobu spędzania czasu wolnego. Nauczyciele świetlicy również opowiedzieli uczniom o swoich zainteresowaniach: muzyce, numizmatyce, hafciarstwie, sporcie, zamiłowaniu do dobrych książek i kina, i wielu innych. Drugi tydzień marca poświęciliśmy wyobraźni. Na zajęciach pobudzaliśmy wyobraźnię twórczą dzieci, ich fantazję i kreatywność. Przy wykorzystaniu trzech podstawowych figur geometrycznych powstawały wspaniałe obrazki, według własnego pomysłu i fantazji, przedstawiające np. krowę, jednorożca, krasnoludka, misia.  Dzieci stworzyły ilustracje do wierszy Juliana Tuwima pt. „Dyzio marzyciel” oraz „Cuda i dziwy”. Uczniowie w grupach wykonywali ćwiczenia rozwijające wyobraźnię przestrzenną. Zastanawiali się nad tym, czy możliwe jest wycięcie dziury w kartce, przez którą da się przejść. Następnie sprawdzaliśmy, ile osób przejdzie przez tak przeciętą kartkę. W kolejnym tygodniu zaśpiewamy razem z Markiem Grechutą: „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!”

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close