Drogi wolności – wycieczka klas 5 śladami miejsc Pamięci Narodowej w najbliższej okolicy

20 listopada 2018

- edytaleszczynska -

“Obce rzeczy wiedzieć dobrze jest – swoje, obowiązek” -Zygmunt Gloger

Klasy piąte wraz z historykiem, regionalistą i  przewodnikiem PTTK p. Stanisławem Czajką, p. dyrektor Emilią Kowalczyk- Rumak i opiekunami z okazji 100-lecia Niepodległości Polski 1918-2018 odwiedziły okoliczne miejscowości a w nich miejsca upamiętniające walkę o niepodległość naszej ojczyzny. Na naszej trasie znalazły się Kuflew, Jeruzal, Latowicz, Wielgolas i Siennica. Zwiedziliśmy Siennickie Muzeum Szkolne a tam niezwykle ciekawe i bogate zbiory dotyczące historii siennickich szkół oraz pamiątki związane z życiem codziennym wsi mazowieckiej. W czasie przejazdu na trasie nasz przewodnik przekazywał nam wiele ciekawostek historycznych i  przyrodniczych dotyczących naszej okolicy.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close