Drogi wolności – wycieczka klas 5 śladami miejsc Pamięci Narodowej w najbliższej okolicy

edytaleszczynska    20 listopada 2018

“Obce rzeczy wiedzieć dobrze jest – swoje, obowiązek” -Zygmunt Gloger

Klasy piąte wraz z historykiem, regionalistą i  przewodnikiem PTTK p. Stanisławem Czajką, p. dyrektor Emilią Kowalczyk- Rumak i opiekunami z okazji 100-lecia Niepodległości Polski 1918-2018 odwiedziły okoliczne miejscowości a w nich miejsca upamiętniające walkę o niepodległość naszej ojczyzny. Na naszej trasie znalazły się Kuflew, Jeruzal, Latowicz, Wielgolas i Siennica. Zwiedziliśmy Siennickie Muzeum Szkolne a tam niezwykle ciekawe i bogate zbiory dotyczące historii siennickich szkół oraz pamiątki związane z życiem codziennym wsi mazowieckiej. W czasie przejazdu na trasie nasz przewodnik przekazywał nam wiele ciekawostek historycznych i  przyrodniczych dotyczących naszej okolicy.