Detektywi na tropach wiosny, czyli pierwszy dzień wiosny w klasach I-III

Ewelina Walas    23 marca 2016

21 w marca, jak co roku w naszej szkole był dniem wyjątkowym i bardzo wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. Przyszedł do nas wyjątkowy gość, a mianowicie Pani Wiosna. Wszystkie klasy witały ją bardzo hucznie. Zaczęliśmy od warsztatów pt. ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Dzieci rozwiązywały zagadki kryminalne z popularnej serii książek dla najmłodszych. Następnie gościliśmy teatrzyk ,,Pod Jabłonią”, który wystawił dla nas przedstawienie ,,Rubinowy Książę”. Aktorzy zachęcili dzieci do wspólnej zabawy, a uwieńczeniem przedstawienia był wspólny taniec w kolorowych strojach. Później wychowawcy klas zaplanowali ciekawe zajęcia dla wszystkich dzieci. Jedne klasy ruszyły na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny, inne witały wiosnę poprzez wykonanie kolorowych prac plastycznych. W szkole odbyły się również zajęcia kulinarne, na których dzieci samodzielnie wykonały pyszne gofry i babeczki. Mamy nadzieje, że po takim przywitaniu Pani Wiosna wynagrodzi nas słoneczną pogodą i zagości u nas na dłużej

.