Czytelnictwo naszych uczniów w roku 2017

19 lutego 2018

- Karol Sieńkowski -

Od dawna słyszymy w różnych mediach, że czytelnictwo spada. Nakłada się na to wiele czynników. Jeden z nich, to elektroniczne nośniki informacji. Młode pokolenie zamiast czytać tradycyjne papierowe książki, woli czytać za pomocą smartfona, tabletu i innych podobnych urządzeń. Mówi się, że czytelnictwo w szkole ogranicza się właściwie głównie do czytania lektur. Wiemy jednak, że dzieci korzystają nie tylko z biblioteki szkolnej. Prężnie działa biblioteka gminna, która ma wiele interesujących tytułów. Dzieci często sięgają do zbiorów tej biblioteki.

Aby przedstawić rodzicom pełniejszy obraz czytelnictwa dzieci przygotowaliśmy zestawienie uwględniające książki wypożyczane z obu cegłowskich bibliotek: szkolnej i gminnej. Z zestawienia tego wynika, że zwłaszcza uczniowie starszych klas intensywnie korzystają z zasobów biblioteki gminnej. Po uwzględnieniu  danych z obu źródeł możemy stwierdzić, że dzieci jednak czytają i to całkiem sporo.

Dziękujemy p. Małgorzacie Śluzek za pomoc w przygotowaniu tego zestawienia.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close