Czy obrazy mogą przemówić?

15 grudnia 2018

- Aleksandra Bereda -

Ludzkim głosem oczywiście nie. Jednak będąc w Muzeum Narodowym przekonaliśmy się osobiście, że wiele informacji można z nich odczytać. Jedna grupa uczniów razem z przewodnikiem odkrywała ukryte w obrazach opowieści, poznawała życie przedstawionych na portretach ludzi czy też przebieg wielkich bitew. Druga grupa uczniów pod kierunkiem przewodnika poznawała język sztuki dla początkujących. Na konkretnych przykładach uczestnicy uczyli się posługiwania pojęciami takimi jak walor, światłocień, perspektywa, kompozycja.

Po tych niezapomnianych lekcjach ze sztuką wybraliśmy się do Escape Room. Byliśmy zamknięci na 60 minut w tematycznych pokojach, gdzie w grupie kilkuosobowej mieliśmy rozwikłać zagadkę. Dziewczęta z 5c znalazły skarb a wychodząc z “Bezludnej wyspy” wysypywały piach z butów. Chłopcy z 6a rozbroili cykającą bombę, inni rozwikłali zagadkę “pokoju, którego niema”, niektóre osoby z tej klasy odnalazły skradzione ze skarbca diamenty. Uczniowie z klasy 6b i 5b uratowali świat przed zagładą, z 5c spędzali czas na dnie oceanu w podwodnym statku. Nagrodą dla wszystkich uczestników zabawy było opuszczenie pomieszczenia i pełna satysfakcja ze współpracy. Dla takich emocji warto było spróbować!

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close