“Cudownych rodziców mam” – Święto Rodziny w Przedszkolu

Ola Pernach    16 czerwca 2016

Kto jest dla nas cenniejszy ponad naszych Rodziców, nie ma takiego skarbu, który mógłby zastąpić Mamę i Tatę szczególnie w tym najmłodszym wieku. Właśnie dla nich przedszkolaki z naszego przedszkola przygotowały prezent w postaci przedstawień, własnoręcznie wykonanych upominków oraz słodkiego poczęstunku. Przedszkole na ten czas zamieniło się w salę teatralną. Rodzice gościli w przedszkolu przez cztery kolejne dni.

Dzieci pod kierunkiem nauczycieli “trenowały” swe role przez kilka tygodni. Przedsięwzięcie było duże. Każda z grup przygotowała spotkanie według innego, dostosowanego do możliwości dzieci scenariusza.

Spotkanie uwieńczone było słodkim poczęstunkiem. Na zakończenie Rodzice wraz ze swymi pociechami oraz nauczycielkami poszczególnych grup mogli spędzić kilka chwil przy kawie oraz słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców z każdej z grup.

Spotkaniom z okazji Święta Rodziców zawsze towarzyszą duże emocje. To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy codzienny dzień. To dla nich ten dziecięcy trud.