,,Co zawdzięczamy pszczołom?” – czyli warsztaty dla klas 2

Ewelina Walas    11 maja 2016

Dnia 9 maja klasy drugie uczestniczyły w spotkaniu z zaproszonym gościem – panem Adrianem Pachnikiem, który jest pszczelarzem i pracuje w Pasiece ,,Pachniczówka”. W związku z tym, że w ubiegłym tygodniu realizowaliśmy tematy związane właśnie z tymi pracowitymi stworzeniami jakimi są pszczoły, z chęcią pogłębialiśmy swoją wiedzę w praktyce. Na żywo mogliśmy zobaczyć pszczoły produkujące miód. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych informacji, poznaliśmy jak wygląda fachowy sprzęt niezbędny do wykonywania tej pracy, mogliśmy przebrać się w strój pszczelarza a na koniec degustowaliśmy plastry miodu, które przy nas wyjmował nasz znakomity gość. Należy dodać, że miód zdecydowanie różnił się od tego ze sklepów i nawet dzieci, które twierdziły, że nie lubią tego słodkiego przysmaku z chęcią go próbowały.