,,Co zawdzięczamy pszczołom?” – czyli warsztaty dla klas 2

11 maja 2016

- Ewelina Walas -

Dnia 9 maja klasy drugie uczestniczyły w spotkaniu z zaproszonym gościem – panem Adrianem Pachnikiem, który jest pszczelarzem i pracuje w Pasiece ,,Pachniczówka”. W związku z tym, że w ubiegłym tygodniu realizowaliśmy tematy związane właśnie z tymi pracowitymi stworzeniami jakimi są pszczoły, z chęcią pogłębialiśmy swoją wiedzę w praktyce. Na żywo mogliśmy zobaczyć pszczoły produkujące miód. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych informacji, poznaliśmy jak wygląda fachowy sprzęt niezbędny do wykonywania tej pracy, mogliśmy przebrać się w strój pszczelarza a na koniec degustowaliśmy plastry miodu, które przy nas wyjmował nasz znakomity gość. Należy dodać, że miód zdecydowanie różnił się od tego ze sklepów i nawet dzieci, które twierdziły, że nie lubią tego słodkiego przysmaku z chęcią go próbowały.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close