„Chodzi listonosz tam i tu, puka do mieszkań stu….” wizyta listonoszy w przedszkolu.

Aneta Zadunajska    10 października 2019

W ramach realizacji innowacji „Poznajemy zawody” realizowanej w przedszkolu w Cegłowie dzieci miały okazje poznać zawód listonosza. 10 października gościliśmy w naszym przedszkolu pocztowców z naszego cegłowskiego Urzędu Poczty panią Elżbietę Dąbrowską- listonosz i pana Mariusza Chrósta- naczelnika Urzędu Pocztowego w Cegłowie. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza doręczającego listy, przesyłki i paczki prosto do adresatów oraz zapoznali się ze  strojem oraz atrybutami. Nie brakowało chętnych do przymierzenia kurtki pani listonoszki. Podczas spotkania przedszkolaki miały wielką prośbę, aby pani listonosz doręczyła samodzielnie wykonane i wysłane przez nich listy zaadresowane do swoich rodziców. Pani Ela obiecała, że dostarczy je jak najszybciej. Kochani Rodzice wyglądajcie listonosza 🙂

Dziękujemy za odwiedziny i ponownie zapraszamy do naszego przedszkola.