Certyfikaty z obliczeń na sorobanie

09 października 2018

- Magdalena Sujak -

W czwartek 4 października 2018, na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zorganizowana została konferencja pt.: „Soroban – komputer w głowie. Spotkanie z japońskimi mistrzami matematyki”, w której uczestniczyły trzy uczennice naszej szkoły: Martyna Cyranka, Magdalena Floriańczyk, Julia Aniszewska oraz p. Magdalena Sujak.

Wydarzenie rozpoczęło się od wręczenia pierwszych w Polsce japońskich certyfikatów potwierdzających zdanie restrykcyjnych egzaminów japońskich z umiejętności obliczeń na Sorobanie. potwierdzających umiejętność rachowania na sorobanie. Ich zdobycie wymagało wielu przygotowań i zdania specjalistycznych egzaminów. Wśród nich znalazły się nasze ww uczennice oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej p. Elżbieta Oleksy.

Serdecznie gratulujemy!

Po ceremonii wręczenia certyfikatów pan Kenichi Ishido założyciel i dyrektor generalny japońskiej szkoły Ishido-Shiki, przewodniczący Soroban Foundation of Japan poprowadził wykład na temat możliwości obliczeniowych na Sorobanie, opowiedział o japońskich metodach nauczania oraz zaprezentowany został film o tym jak wyglądają lekcje w japońskiej szkole matematyki. Słuchacze dowiedzieli się jakie efekty można osiągnąć stosując japońskie metody rozwoju zdolności arytmetycznych i mieli możliwość uczestniczenia w zademonstrowanych przez mistrza ćwiczeniach wyliczania oraz ćwiczeniach pamięci.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close