Być prawdziwym Indianinem, czyli wycieczka klas I-III do Wioski Indiańskiej

Ewelina Walas    14 czerwca 2016

10 czerwca uczniowie najmłodszych klas z Zespołu Szkolnego w Cegłowie oraz Filii w Piasecznie udali się na poszukiwanie niesamowitych przygód do Wioski Indiańskiej w Skórcu. Spod szkoły wyruszyliśmy wszyscy rano w doskonałych humorach, również dzięki sprzyjającej nam pogodzie. Po przybyciu na miejsce naszej wycieczki zajęli się nami animatorzy – Indianie. Czekało na nas mnóstwo atrakcji takich jak: wspólne tańce i śpiewanie przy ognisku indiańskich piosenek, ogromny namiot, w którym wódz opowiedział nam wiele ciekawostek dotyczących tego plemienia, gra na instrumentach, strzelanie z łuku do celu oraz ogromna dmuchana poducha, na której można było skakać. Uwieńczeniem dnia było ognisko, na którym serwowano nam kiełbaski i pieczone ziemniaki. Uczniowie doskonale wczuli się w rolę Indian – poznali zaklęcie dotyczące wywoływania deszczu, które zadziałało już w momencie, gdy wracaliśmy do szkoły.  Ulewa była tak wielka, że mokrzy, ale zadowoleni zakończyliśmy wycieczkę.