Boże Narodzenie w świetlicy

21 grudnia 2018

- swietlica -

 „Aby Święta Bożego Narodzenia

były Bliskością i Spokojem,

a Nowy Rok – Dobrym Czasem.”

Konstanty Ildefons Gałczyński

„Coś jest w świętach Bożego Narodzenia, co raz po raz każe zajrzeć nam w głąb siebie, w nasze wspomnienia i pragnienia, w naszą dziecięcą duszę. Ona wciąż jeszcze otwiera szeroko oczy ze zdumienia, stojąc przed tajemniczymi drzwiami, za którymi czeka cud.” (Nicolas Barreau)

Święta Bożego Narodzenia to chyba najpiękniejsze święta w roku. Magiczny nastrój tych wyjątkowych świąt wkradł się do świetlicy szkolnej już z początkiem grudnia. Dzieci poznały historię Świętego Mikołaja oraz tradycje z nim związane z różnych regionów Polski. Wybraliśmy się też z wizytą do Laponii, do małego miasteczka Rovaniemi, gdzie spotkaliśmy Świętego Mikołaja i jego elfy. Utrwaliliśmy wiedzę na temat symboli, tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, a także poznaliśmy obrzędy świąteczne w krajach sąsiadujących. Czytaliśmy utwory o tematyce świątecznej, uczyliśmy się kolęd i piosenek, m.in. “Skrzypi wóz” i „Leć kolędo”, „Święty Mikołaj ciężko pracuje”. Nasza sala świetlicowa tonęła w przeróżnych dekoracjach i ozdobach świątecznych, które wykonywaliśmy przy dźwiękach kolęd. Niezwykłą radość sprawiło dzieciom wykonanie szopki bożonarodzeniowej. Nie zabrakło też słodkiego akcentu w postaci aromatycznych pierników z lukrem. Czy Mikołaj przyniesie wymarzone prezenty? Wszystkim dzieciom tego życzymy.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close