W tym roku szkolnym po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w akcję „BohaterOn w Twojej szkole – 2022” w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! 

Kampania ma na celu m.in. upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

W ramach akcji uczniowie klasy 8b pod kierunkiem nauczyciela historii Justyny Szymańskiej podczas kilku dodatkowych lekcji pogłębili swoją wiedzę o powstaniu. Wielu uczniów klas ósmych zamieściło również swoje wpisy na stronie www.dumnizpowstańców.pl, które od tego roku zastąpiły wysyłanie tradycyjnych kartek z życzeniami i podziękowaniami dla powstańców warszawskich.

Należy podkreślić, że takie wpisy (ale również filmiki czy zdjęcia) mogą zamieszczać wszyscy, nie tylko uczniowie, w dniach 1 sierpnia – 2 października każdego roku, czyli w czasie 63 dni, podczas których w 1944 r. trwało powstanie warszawskie. Zachęcam do włączenia się w tę inicjatywę!

Kategorie: Aktualności

Skip to content