Biwak w Filii w Piasecznie – to już historia…

Dorota Kupska    16 lutego 2017

Feryjna przygoda rozpoczęła się po południu, we wtorek – 14 lutego 2017 roku.

Biwakowicze przygotowali podwieczorek i kolację w postaci deseru i ciasteczek.               Wybranej osobie wręczyli własnoręcznie wykonaną „walentynkę”. Słuchali karnawałowego odcinka audycji – ”Radio dzieciom”, wspólnie śpiewali, tańczyli, bawili się i ćwiczyli. Oglądali film o życiu małego Frycka pt. ”Warszawa Chopina” oraz bajki „Pszczółka Maja” i „Śpiąca królewna”. Słuchali czytane przez nauczyciela opowiadanie „Tłusty czwartek” oraz bajki.

Sen dał wytchnienie i nowe siły do kolejnych zajęć.

Niezbędne porządki były zrobione przed śniadaniem. Dużo było samoobsługi. A po pysznym śniadaniu ptaki dostały małe „co nieco” do karmnika. Biwakowicze ćwiczyli swoją sprawność na torze przeszkód. Konsumpcja pieczonych kiełbasek była ostatnim wspólnym posiłkiem. Choć jeszcze wszyscy ciągnęli do zabawy, to czas mijał nieubłaganie i zjeżdżali się do szkoły stęsknieni rodzice. Trzeba było wracać do domu.

Biwak został zorganizowany we współpracy z rodzicami uczniów i wsparciu organizacyjnym a także finansowym ze strony Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych w Piasecznie.

Autorem tekstu i zdjęć jest pani Jadwiga Rybińska.