Grafika CC0 (Canva, Flickr, Pixabay, Public Domain Pictures, Vecteezy)

Czytanie w bibliotece

Cykliczne spotkania dla dzieci przebywających w świetlicy. W ramach zajęć czytane są różnorodne teksty związane z tygodniowym tematem z planu pracy. Obok dodatkowego wzmocnienia aktualnych treści dzieci systematycznie obcują z utworami literackimi.

Bliżej natury

Książkowe spotkania będące uzupełnieniem innowacji świetlicowej, przybliżającej polskie parki narodowe. W ramach zajęć czytanie i prezentacja tekstów o zwierzętach, a także odszyfrowywanie kodów hasłowych i kolorowanie.

Słuchać każdy może

Słuchanie czytanych tekstów nie jest zarezerwowane jedynie dla małych czy najmłodszych w szkole dzieci. Każdy, niezależnie od wieku, może zamienić się w słuchacza i doskonalić swoją wyobraźnię, na co pozwala poznawanie historii prezentowanej w wersji audio. W tym roku szkolnym czytanie rozszerzone zostało na uczniów wszystkich klas.

Koszyk z zagadkami

W koszyku znajdują się zagadki z różnych dziedzin: językowe, przyrodnicze, matematyczne, logiczne… Przygotowywane są w różnych formach: testów, diagramów, rebusów, kodów QR odsyłających do wersji w Internecie… Można je traktować jako ćwiczenie umysłu, doraźne sprawdzenie swojej wiedzy, umiejętności, spostrzegawczości… To sprawdziany bez ocen, dające satysfakcję, wspomagające rozwijanie możliwości, pozwalające pożytecznie spędzić czas.

Tworzymy historie

Obrazy ze Story Cubes lub samodzielnie narysowane na kartkach stają się podstawą do stworzenia własnej opowieści. Każda taka historia może być naprawdę niesamowita – fantastyczna, zabawna lub wzruszająca – po prostu niepowtarzalna. To kolejna okazja do rozwijania wyobraźni, doskonalenia językowego oraz dobrej zabawy.

Weź ze sobą wartościowe słowa

Sentencje i cytaty związane głównie z literaturą w formie odrywanek – do przeczytania, wybrania i wzięcia ze sobą. Takie złote myśli mogą być pretekstem do rozmowy, zadumy czy uśmiechu, mogą też zainspirować do wykonania ilustracji lub wysłania życzeń…

Prezentacje z opracowaniami pisemnych form wypowiedzi

Prezentacje z opracowaniami pisemnych form wypowiedzi w kursie Biblioteka na Moodle. Wcześniej  opublikowane zostały Opowiadanie, Rozprawka, Charakterystyka i Zaproszenie. W bieżącym roku dołączone zostanie Ogłoszenie.

Kalendarz miesięczny

Ekspozycja kalendarzowa akcentująca tradycyjne uroczystości i święta oraz rocznice kulturalne, głównie literackie.

Kategorie: Aktualności

Skip to content