Bezpiecznie z elektrycznością

Dorota Kupska    12 grudnia 2017

W dniu 11.12.2017 r. nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Posiadał – pan Jacek Markowski, pan Paweł Świątek oraz pielęgniarka pani Anna Świątek. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej “Mali strażacy”.

Zaproszeni goście przybliżyli dzieciom zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa związanego z ogólnie dostępną elektrycznością. Strażacy przestrzegali przed niebezpiecznymi zabawami urządzeniami elektrycznymi, czy prądem. Przypomnieli dzieciom, że nie wolno korzystać z urządzeń elektrycznych bez nadzoru osób dorosłych. Pani pielęgniarka zademonstrowała zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczenia, zadławienia. Dzieci dowiedziały się również, co należy zrobić w sytuacji porażenia prądem. Na zakończenie spotkania każde dziecko dostało drobny upominek.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za poświęcony czas i świetną zabawę.