Bezpieczne ferie zimowe w świetlicy

25 stycznia 2019

- swietlica -

     Ostatnie dwa tygodnie stycznia w świetlicy szkolnej upłynęły na uwrażliwianiu dzieci na los zwierząt podczas zimy, na los naszych „skrzydlatych przyjaciół” zimujących w Polsce. Kształtowaliśmy właściwy stosunek dzieci do zwierząt. Śnieżna i mroźna zima to trudny okres dla naszych „małych przyjaciół”. Mówiliśmy o tym, jak opiekować się zwierzętami w zimie, w jaki sposób je dokarmiać i kiedy to robić. Nie zapomnieliśmy oczywiście o naszych Kochanych Dziadkach. Z okazji ich święta dzieci przygotowały piękne laurki. Ostatni tydzień przed feriami zimowymi poświęciliśmy przypomnieniu zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Rozmawialiśmy o zagrożeniach, jakie mogą się pojawić w trakcie zimowych szaleństw. Wspólnie ustaliliśmy, co należy zrobić, aby ferie przeżyć wesoło, zdrowo i bezpiecznie. Dzieci zaskoczyły nas swoją dużą wiedzą na ten temat. Marzenia nasze o białych feriach chyba się spełnią, więc bawmy się i mądrze korzystajmy z uroków zimy.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close