Bezpieczne ferie zimowe w świetlicy

swietlica    25 stycznia 2019

     Ostatnie dwa tygodnie stycznia w świetlicy szkolnej upłynęły na uwrażliwianiu dzieci na los zwierząt podczas zimy, na los naszych „skrzydlatych przyjaciół” zimujących w Polsce. Kształtowaliśmy właściwy stosunek dzieci do zwierząt. Śnieżna i mroźna zima to trudny okres dla naszych „małych przyjaciół”. Mówiliśmy o tym, jak opiekować się zwierzętami w zimie, w jaki sposób je dokarmiać i kiedy to robić. Nie zapomnieliśmy oczywiście o naszych Kochanych Dziadkach. Z okazji ich święta dzieci przygotowały piękne laurki. Ostatni tydzień przed feriami zimowymi poświęciliśmy przypomnieniu zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Rozmawialiśmy o zagrożeniach, jakie mogą się pojawić w trakcie zimowych szaleństw. Wspólnie ustaliliśmy, co należy zrobić, aby ferie przeżyć wesoło, zdrowo i bezpiecznie. Dzieci zaskoczyły nas swoją dużą wiedzą na ten temat. Marzenia nasze o białych feriach chyba się spełnią, więc bawmy się i mądrze korzystajmy z uroków zimy.