Bezpieczna droga do szkoły

05 maja 2016

- Karolina Kluczek -

W dn. 29 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty „Bezpieczna droga do szkoły”, w których uczestniczyły klasy 3-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiciejowie. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście – Wójt Gminy Cegłów Marcin Uchman, rajdowy Mistrz Polski 2014 Wojciech Chuchała oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz służb ratowniczych.

Po oficjalnym powitaniu uczniowie wzięli udział w trzech panelach, których zadaniem było uświadomienie im, jak ważne jest bezpieczeństwo w każdym miejscu – przede wszystkim w drodze do szkoły.

Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego za pomocą ustawionego na Orliku toru rowerowego uczyli dzieci i młodzież, jak być widocznym na drodze i zachować bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem.

Ratownicy medyczni przedstawili najważniejsze zasady pierwszej pomocy przedmedycznej i za pomocą fantomów przeprowadzili symulacje wypadków – oczywiście z czynnym udziałem uczniów, którzy spisali się na medal udzielając pomocy „poszkodowanym”.

Największym zainteresowaniem cieszył się trzeci panel, prowadzony przez kierowców rajdowych, którzy przybyli do Cegłowa samochodami wyścigowymi. Stanowiły one nie lada gratkę nie tylko dla miłośników motoryzacji. Młodzież z fascynacją słuchała opowieści p. Wojciecha Chuchały i zaglądała pod maskę aut, a możliwość spędzenia chociaż kilku minut za kierownicą pojazdów była na wagę złota. Ci, którzy oczekując na swoją kolej szukali nowych wyzwań, mogli sprawdzić, czy nadają się na kierowców motocykla – symulator jazdy znajdował się tuż przy wejściu do szkoły.

Pełne emocji, wyzwań i ciekawostek warsztaty zakończyły się wręczeniem uczestnikom drobnych odblaskowych upominków. Goście natomiast otrzymali z rąk pana Wójta oraz pani Dyrektor Emilii Kowalczyk-Rumak pamiątkowe publikacje o gminie Cegłów oraz regionalny przysmak – sójkę. Miejmy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie i w przyszłym roku po raz kolejny będziemy mogli uczestniczyć w tego typu zajęciach.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close