Badamy, doświadczamy dzięki temu warzywa i owoce znamy!

12 października 2016

- Ola Pernach -

Pod takim hasłem dzieci z grupy 3-4, 4-5 i 5 latków realizowały innowację pedagogiczną „Mali badacze – doświadczenia i eksperymenty w poznawaniu świata”. W ramach tematyki przedszkolaki przeprowadzały doświadczenia, a było ich naprawdę wiele! Założyliśmy hodowlę pieczarek, sadziliśmy zioła i warzywa, barwiliśmy liście kapusty pekińskiej, czy zabarwialiśmy wodę liśćmi czerwonej kapusty. Warzywa i owoce pozwoliły również zapoznać przedszkolaki z zagadnieniami z zakresu wytwarzania prądu z cytryny, czy ogórków kiszonych, jak również z pojęciami tj. ciśnienie. O tym jak to działa można było przekonać się w doświadczeniu z przebijaniem surowego ziemniaka, lub jabłka plastikową rurką do picia. Pomysłów było wiele, a sposób jeden na który dzieci wpadły zupełnie przypadkiem, zatykając rurkę palcem zwiększając tym samym ciśnienie. Przedszkolaki poznawały smaki, zapachy owoców i warzyw, ich kształty, wielkość, oraz ich walory zdrowotne. Na podstawie zgromadzonych doświadczeń i wielu pytań wykonały sałatkę warzywną i zakwasiły kapustę.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close