Andrzejki w świetlicy.

swietlica    29 listopada 2017

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”

W wigilię św. Andrzeja – 29 listopada, jak tradycja nakazuje odbył się w świetlicy „dzień andrzejkowych wróżb”. Przy blasku lampionów i w tajemniczej atmosferze półmroku dzieci poznały dawny zwyczaj przepowiadania przyszłości w „andrzejki” i „katarzynki”, a potem w radosnych humorach brały udział we wróżbach andrzejkowych. Każdy uczeń naszej szkoły, który był ciekawy swej przyszłości mógł, tego dnia, usłyszeć różne przepowiednie. Dzieci, z przymrużeniem oka, dowiadywały się kim zostaną w przyszłości, do jakich miejsc będą podróżować, jakie niespodzianki czekają na nie w najbliższych dniach, kto wyjedzie w wielką podróż, czy kto pierwszy wyjdzie za mąż. Nie zabrakło również słodkiego akcentu, jakim były pyszne babeczki, oczywiście kryjące jakiś rąbek tajemnicy andrzejkowej. Dzieci z zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zabawach, a na koniec wykonały pracę plastyczną – swoje własne andrzejkowe wróżki.

Pozostaje nam teraz czekać, ile z naszych dzisiejszych, optymistycznych przepowiedni spełni się w przyszłości… .

Kto wie? 🙂