Andrzejki w świetlicy.

29 listopada 2017

- swietlica -

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”

W wigilię św. Andrzeja – 29 listopada, jak tradycja nakazuje odbył się w świetlicy „dzień andrzejkowych wróżb”. Przy blasku lampionów i w tajemniczej atmosferze półmroku dzieci poznały dawny zwyczaj przepowiadania przyszłości w „andrzejki”„katarzynki”, a potem w radosnych humorach brały udział we wróżbach andrzejkowych. Każdy uczeń naszej szkoły, który był ciekawy swej przyszłości mógł, tego dnia, usłyszeć różne przepowiednie. Dzieci, z przymrużeniem oka, dowiadywały się kim zostaną w przyszłości, do jakich miejsc będą podróżować, jakie niespodzianki czekają na nie w najbliższych dniach, kto wyjedzie w wielką podróż, czy kto pierwszy wyjdzie za mąż. Nie zabrakło również słodkiego akcentu, jakim były pyszne babeczki, oczywiście kryjące jakiś rąbek tajemnicy andrzejkowej. Dzieci z zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zabawach, a na koniec wykonały pracę plastyczną – swoje własne andrzejkowe wróżki.

Pozostaje nam teraz czekać, ile z naszych dzisiejszych, optymistycznych przepowiedni spełni się w przyszłości… .

Kto wie? 🙂

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close