Akcja świetlicowa ,,Moja starsza koleżanka”

07 marca 2016

- swietlica -

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele świetlicy zainicjowali akcję ,,Moja starsza koleżanka”. Jej celem jest nawiązanie relacji między młodszymi i starszymi uczniami szkoły, poznanie wzajemnych potrzeb i zainteresowań oraz współpraca w dziedzinie edukacji i zabawy. Starszymi koleżankami są uczennice klasy VI b i I b gimnazjum, które przychodzą do świetlicy przed lekcjami, aby współpracując z nauczycielami, zaproponować najmłodszym dzieciom zajęcia plastyczne, zabawy, wspólne czytanie i liczenie. Przy tej okazji powstaje szczególna nić odpowiedzialności za siebie nawzajem i wrażliwości na potrzeby, którym razem możemy sprostać.

Taki rodzaj edukacji ma wymiar uniwersalny i ponadczasowy, kształtuje bowiem u młodych ludzi poczucie wspólnoty szkolnej i potrzebę działań na rzecz jej trwałości.

Autor – Jadwiga Juszkiewicz

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close