6a i 6b w Sandomierzu

edytaleszczynska    20 października 2017

20 września 2017 roku wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Sandomierza. Na miejsce dojechaliśmy około godziny jedenastej, a nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Głównego Rynku w Sandomierzu.

Po chwili czekania pojawiła się pani przewodnik, która oprowadzała nas po sandomierskich zabytkach- podziemiach, muzeach, zbrojowni. Po całodniowym zwiedzaniu wróciliśmy do pensjonatu, który nas urzekł swoim położeniem i wyglądem. Wieczorem miło spędziliśmy czas grając w przygotowane przez opiekunów wycieczki gry raz podsumowując ten dzień.

Kolejnego dnia po śniadaniu, około godziny dziesiątej wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie. Miejscami, które zwiedziliśmy były: Zamek Krzyżtopór, Krzemionki Opatowskie oraz Park Jurajski w Bałtowie. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu wsiedliśmy do autobusu i wybraliśmy „kierunek Cegłów”.

Na miejscu byliśmy mniej więcej o godzinie 21:30, skąd odebrali nas rodzice. Najbardziej zaciekawił nas rycerz w podziemiach, dzięki któremu poznaliśmy historię Sandomierza i oręża polskiego oraz zamek Krzyżtopór. Naszym zdaniem wycieczka była udana i zapamiętamy ją na długo!

tekst opracowały Julia Abramowska, Paulina Kowalska, Martyna Kurek, Oliwia Piętka, Natalia Olszewska, Julia Jakóbczyk, Jessica Gut