Przedszkolaki z wizytą w DPS w Mieni

Ola Pernach    20 października 2016

Dnia 20 października dzieci z Publicznego Przedszkola w Cegłowie i Filii z Piaseczna odwiedziły pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej im. Św. Józefa w Mieni. W ten sposób przedszkolaki wraz z nauczycielkami uczciły Światowy Dzień Seniora, który w Polsce obchodzony jest 14 listopada. Mali artyści pięknym, odważnym recytowaniem i śpiewem sprawili wielką radość podopiecznym Domu Opieki Społecznej.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Pensjonariusze nie kryli wzruszenia. Dzieci za swój trud i zaangażowanie oprócz oklasków zostały poczęstowane pysznymi ciasteczkami oraz sokiem, a także serdecznie zaproszone do ponownego odwiedzenia mieszkańców.

Takie spotkania to korzyść dla wszystkich. Starsi otrzymują olbrzymią dawkę radości i ciepła, a dzieci uczą się szacunku dla nich i zrozumienia dla chorych. Było miło, wzruszająco i sympatycznie i oto właśnie chodziło, by poprzez integrację międzypokoleniową sprawić wszystkim radość.